top of page
Search
  • Michael

FTMO challenge expertise בעברית

מה זה Proprietary Trading?

מה זה FTMO?

איך זה עובד?

יש סיכוי להרוויח?

זה לא SCAM?

יש רובוטים שעוברים את האתגר?


העונה לתשובות מומחה לנהול סיכונים בעל נסיון בחברות בינלאומיות גדולות, מנהל חדר מסחר לשעבר.


קיבלתי פניה מחברי הקנדי שמנסה לעבור את האתגר של FTMO ומבקש לעזור בעזרת ALGOTRADING שאנחנו עובדים עליו בשנים האחרונות.

ממבט ראשון נראה לא הגיוני – חברה בגודל ענק עם מיליוני משתמשים מבטיחה לתת לכל מי שיעבור את האתגר שלהם $100,000 למסחר ממונף על חשבונם, בתנאי שעמד במבחן. המבחן הוא להגיע ליעד של 10% רווח תוך חודש (לא קשה) ואסור להפסיד גם "על הנייר" 5% במהלך יום מסחר (זה כבר אתגר) מה גם שיש עוד מספר הגבלות על זמן החזקת פוזיציה מסחר בזמן הנתונים החשובים.


נבדוק קודם תגובות שליליות של לקוחות בגוגל – המון התלהבות של בלוגרים מכל סוג, פשוט חגיגה של פנטזיה, לא יכול לשפוט אך לא האמנתי, מחפש מישהו שעבדו עליו... מחפש ולא מוצא – זה כבר סימן לחברה באמת אמינה, מספר תגובות לא רציניות ללא הוכחות רק מראה שיש סיבה להמשיך לחקור את החברה.

טוב, פתחתי חשבון TRIAL – תנאי מסחר מעולים, אין מהנה טלפוני, הטלפון שרשום באתר אוטומט שולח אותך להתקדם למאה ה-21 ולקרא באתר J

מספר שבועות לקח לי להתאים את הרובוטים הקיימים לתנאי האתגר, אופטימיזציות ערוכות ויוצאים לדרך.

חבר שלי מתחיל להשתמש ברובוט ותוך מספר ימים על החשבון שכבר התחיל לעבוד בו ידנית עובר בהצלחה שלב א'


שלב ב' שהוא עוד יותר קל עבר ב3 ימים ושאר הימים פתח עסקאות מינימאליות כדי להגיע למינימום של 10 ימי מסחר https://youtu.be/farNPFk402I

כל זה מלווה במוניטורינג יום-יומי ותקופות המתנה בין שלב לשלב, פיתחנו רצף של חוקים להתערבות ידנית ברובוט האהוב שלנו, כל תנוע של שוק כמו א.ק.ג בלב של חבר שלי, לראות את ההתכתבות שלנו זה לבכות ולצחוק.

הוא מגיע בהתלהבות יתרה (טעות של צעירים) לשלב הכסף, לדעתי כבר עשה הזמנה על תנאי של אופנוע חדש... ועושה טעות ב26$ מעבר לSTOP LOSS המותר ומאבד חשבון מסחר אמתי בדקה.... תבוסה בשיא של הצלחה דמיונית... איזה נפילה...

הייתי צריך לחזק אותו בסיפורים של חבר טוב שלי שמאמן נבחרת אגרוף תאילנדי, כאשר תלמיד צעיר שלו זכה במדלית זהב בתחרות עולם בגיל 14 הוא עף לשמאים כל כך גבוהים שהיו צריכים להחזיר אותו משם בשיטות כואבות כדי שימשיך להתאמן ולעלות. הוא לקח אותו לאימון עם אלוף בן 17 שקיבל פקודה לפרק את הילד.

זה עזר והכניס אותו לפרופורציה. כך הסברתי לחבר שלי: קיבלת שיעור חינם מלמעלה כדי שתתאפס ותתחיל לעבוד בשיטתיות שלב אחרי שלב ללא קפיצות.

היום הוא חזר ועבר עוד שני אתגרים של FTMO

ואני ממשיך לחקור, מצ"ב תוצאות אחרונות שהשגנו באתגרים
אחרי נסיון של מספר חודשים אני יכול להגיד שלעבור את כל השלבים ולהחזיק ברווחים לאורך זמן עם הגדרות סיכון כאלה זה ממש לא טריויאלי במושגי הטכניון.

חלק מהעבודה שלי היא חקירה של "גנבי מסחר" או "ארבטרג'רים" שמנסים להשתמש בפריצות מערכת כדי לסחור במחירים שלא היו בשוק ברגעים אלה, לדוגמא DELAY במערכת המסחר לפעמים מעומס מערכת או מבעיה בצד הספק, כשסוחרים בECN של בורסה העסקה מתבצעת מול לקוח אחר ואם היה בעיה טכנית הפקודה פשות לא עוברת, אבל כאשר סוחרים עם ברוקר או במקרה של FTMO ב4MT שמחובר לברוקר העסקה אלולה לעבור גם במחיר "לא חוקי". כך נראה מסחר ארביטראג' – 0 סיכון 100% הצלחה :-)
רק בחברה רצינית עולים על הטריקים (לא תמיד), FTMO מוצאים את זה אחרי שעוברים את הCHALLENGE

ואז שולחים תשובה נדיבה:

"Upon checking your Challenge, we have found severe liquidity issues with your account.

Please be informed that the trader is responsible to respect real market liquidity, otherwise, your profits on your account cannot be considered. For that reason, your current Challenge did not pass the review, as your results are not replicable in a live trading environment. You can read more about this in our T&C point 5: https://ftmo.com/en/terms-conditions/

However, we would like to offer you a fresh repeat of the Challenge. Nevertheless, we kindly ask you to adjust your trading to be in accordance with the real market https://ftmo.com/en/trading-according-to-the-real-market/

Please let me know if you agree with this solution."


יש מספר רובוטים בשוק שמוכרים שרות זה שלא שווה כלום בסוף – נא הוזהרתם!

יש כמו נורות אדומות שאני עדיין חוקר, אחת מהן מציאת ציטוטים מחוץ לשוק בשעות סגירה של המסחר במערכת החדשה של FTMO, אני לא יכול להגיד 100% אך זה נראה מניפולציה על ציטוטים כדי להוסיף תנודתיות ובהתאם DRAW DOWN של לקוחות עם פוזיציות פתוחות.


עוד נקודה – תנאי מסחר טובים ברמה של too good to be true עם סטית מחירים כלפי מעלה -->


בשלב ה3 והאחרון של הCHALLENGE יש הגבלות של סגירת עסקאות לסוף שבוע

וגם אסור לסחור בנתונים שבטבלה


פתחתי קבוצה סגורה של סוחרים מקצוענים ואני הוסף יום יום נתונים ורעיונות

מניסיון שלי לפני 15 שנים כאשר עבדנו בחברה PROP TRADING לדעתי הטובה בעולם עם מחזורי מסחר של 3,5% בNASDAQ יכול להגיד שFTMO לא נראים לי כמוהם, הקונספט יותר עממי והכי מעצבן זה שסוחר באמת מוכשר ומשקיע תוך עבודה קשה עובר את כל 3 השלבים, מקבל חשבון אמתי, מרוויח עוד חודש-חודשיים

טעות אחת ביום בהיר אחד = תתחיל מהתחלה

אין עבודה בלי טעיות במיוחד בתחום שלנו, למה הם מעיפים כזה אדם למתחרים? נקודה למחשבה...

בSWIFTTRADE בה עבדנו כ5 שנים הפסדת, עברת את גבות המותר, לך תנוח, תבוא מחר, ככה מגדלים מקצוענים.

לסיכום:


מה זה Prop Trading?

בזמנו קראנו לזה NOSTRO טריידיג הכוונה למסחר בכסף של חברה ללא סיכון מצד הסוחר

איך זה עובד?

כדי להתקבל לSWIFTTRADE היינו צריכים לעבור רעיונות מעניינים ולהתחייב לעבוד ללא שכר בסיס, רק על אחוזים אחרי מעבר שלב הGRADUATION, לקח 3-6 חודשים להגיע לכסף וזה היה מאווד משתלם, אני בתור סטודנט קניתי את הרכב הראשון שלי במשכורת אחת, הטובים קנו דירות במזומן לפני גיל 30. מתחילים לעבוד מאפס ממש וכל הזמן עולים.

בFTMO אפשר לסחור עם M10$ BUYNG POWER אחרי חודש חודשיים של עמידה ב3 האתגרים

יש סיכוי להרוויח?

רואים שזה לא פשוט, אבל אפשרי, הבעיה היא להתמיד בניהול סיכונים לאורך זמן, קל להגיד קשה לבצע.

זה לא SCAM?

על פי גודל החברה וחוסר תגובות שליליות רציניות לא מצאתי סיבה שלא לנסות אותם

יש רובוטים שעוברים את האתגר?

יש הרבה פייקים בשוק, עדיף לפתח מערכת שלך או לסחור ידנית כך גם השליטה בידיים שלך.

כך זה נראה כשעוברים בהצלחה:
20 views0 comments

コメント


bottom of page